Ustka - Wakacje
dla całej
rodziny
Mnóstwo
atrakcji
1000m
od
morza

Okoliczne atrakcje

Wypoczynek nad morzem

Plaża to miejsce, gdzie prawdopodobnie spędzamy większą część dnia. W upalny dzień polecamy wypoczynek nad morzem na plaży wschodniej, oddalonej ok. 1000 metrów od domków. Droga nad morze prowadzi piękną alejką położoną wśród okolicznych lasów.

Gdy znudzi nam się leniuchowanie na słońcu, polecamy spacer ustecką promenadą, na której znajduje się duża liczba lokali gastronomicznych, sklepów z pamiątkami, salony gier i wiele innych atrakcji. Bliżej portu zwiedzić można jedną z najpiękniejszych latarni na polskim wybrzeżu, wybudowaną w 1892 roku. Z jej wieży rozciąga się wspaniały widok na panoramę Ustki oraz morze.

W porcie znajdziemy też ruchomą kładkę, prowadzącą na zachodnią plażę w Ustce. Jest to idealne miejsce do wypoczynku z dala od centrum pełnego turystów.

A na koniec dnia polecamy wycieczki statkiem rejsowym, z którego podziwiać można piękny zachód słońca nad bałtyckim morzem.

Dla aktywnych

Wszystkim osobom preferującym aktywny wypoczynek proponujemy rowerowe wycieczki. Okolica słynie z wielu niezwykle interesujących ścieżek, prowadzących wzdłuż nadmorskiego klifu oraz pobliskimi lasami.

Godnym polecenia jest też Słowiński Park Narodowy z największym w Europie pasem ruchomych wydm. Ruchome piaski tworzą przepiękny pustynny krajobraz, zwany często polską Saharą.

Niezapomnianych emocji dostarczy park linowy, położony przy Trakcie Solidarności, pośród pięknych nadmorskich sosen. To doskonałe miejsce na rodzinną wyprawę. A bardziej odważnym polecamy rejsy łodzią motorową. Szalona prędkość i otwarte morze gwarantują emocje na najwyższym poziomie!

Dla osób poszukujących mniejszych wrażeń, doskonałym pomysłem będą organizowane w okolicy spływy kajakowe rzeką Słupią i Łupawą. Warto wybrać się całą rodziną, aby spędzić udany dzień na łonie natury.

Gdy się ochłodzi

W czasie chłodniejszych dni można wybrać się do usteckich muzeów. Mini muzeum morskie, Muzeum chleba czy Muzeum Ziemi Usteckiej to doskonałe miejsca do podróży w czasie, będących odskocznią od codziennego wypoczynku.

Równie interesująca jest Dolina Charlotty, Kluki oraz Swołowo - miejsca o niezwykłych walorach przyrodniczych i kulturowych. Otoczone magią starej legendy, każdego roku przyciągają tłumy turystów.

Ustka słynie też z wielu imprez organizowanych zarówno na codzień w centrum promenady, jak i corocznych pokazów sztucznych ogni czy tematycznych koncertów. Z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę!

Domki letniskowe Relax
ul. E. Orzeszkowej 1
76-270 Ustka-Przewłoka

tel.: 730 708 730
e-mail: domki@relaxustka.pl
© Domki Relax. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk

Wakacjon noclegi Ustka Domki Letniskowe Relax